Tma a Světlo

7. října 2010 v 16:23 | Double.Claire
Tma. Téma né tek přesně z mojí hlavy.
Tma, každý ji chápeme jinak a pokaždé značí něco jiného. Tma je něco temného a mnoho lidí si stímto spojí něco špatného a nedobrého. Ale už si nevšimnou, že existuje protiklad a tím je světlo. Je to něco, bez čeho by nebyla tma. Něco jako jin jan. Potřebují se navzájem aby mohly být tím čím jsou. Dva protiklady, které se navzájem doplňují.

Tma a světlo nás provádí na každém našem kroku. Slunce nám páli do zad a za paty nás pronásleduje stín. Stín který se s nocí stemňuje a stemňuje. Pohlcuje nás víc a víc a přináší sebou sledovací kroky.
Tma. Temná, zrádná a nevypočitetelná. Nikdo nikdy neví co se v ní skrývá.
Hluboká noc plná bolesti a zrad. Dokáže nás pohltit jako kaluž mazlavého téru, plného našich nejhorších snů a představ. Jiní však dokáži čelit a postavit se svému strachu tváří tvář, ať to stojí i cestu mazlavým térem.
Jiní však čekají se zatajeným dechem na den. Na světlo, které sebou přinese. Světlo je rozpouštědlo téru, které pohltí naše mury, pohltí náš strach a my v krásných chvílých splýváme se světem.
Tï kteří se však svému strachu staví, musí každou noc začínat znova a znova. Čelit svým bolestem a strachu, které je připravují prožít další den na plno. Naplno bez ztrachu z tmy a temné noci, která se stáčí k stínům.
Neoslavuj světlo a nenazývej ho dobrem, když neumíš prožít zlo a svůj strach. Skus se mu postavit a čelit tváří tvář. A potom prohlaš, že den a světlo je dobrem a krásou tvého života. Dokud to nesplníš nikdy to nezažiješ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bol / a si tu? Tak KLIKNI at 'o tebe viem: o)

!!KLIK!! 100% (251)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.